Zirve TV’de haber programı çekimleri başladı

Zirve Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin uygulama alanı olan Zirve TV, yeni dönem için haber programının hazırlıklarına başladı. Öğrenciler, öğretim görevlilerinin rehberliğinde ilk haber programının deneme çekimini yaptı.

Zirve Üniversitesi İletişim Fakültesi, yeni akademik yıla yeni projelerle hazırlanıyor. İletişim öğrencileri derslerin yanı sıra fakülte bünyesindeki Zirve Haber Ajansı, Zirve TV ve Zirve Radyo’da teorik bilgileri pratiğe dökme imkanı buluyor. Fakültenin yeni projeleri arasında ise Zirve TV’de haftalık haber programı yer alıyor. Haber programı için hazırlıklar şimdiden başlarken, Zirve TV’de staj yapan Radyo, TV ve Sinema Bölümü 3. Sınıf öğrencileri ilk deneme çekimlerini gerçekleştirdi.

Zirve TV’nin haftalık haber programının ilk deneme çekiminde reji ve stüdyodaki bütün hazırlıklar, öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Javanshir Gadimov ve Öğretim Görevlisi Nazmi Işıklı rehberliğinde öğrenciler tarafından yapıldı.

11923202_10205867545701821_7262634066693292307_n

Haber programı deneme çekimlerinde spikerlik koltuğuna Meva Kurt geçerken, kamerada ise Pınar Çakı görev aldı. Reji ekibini ise A. Serhat Altıparmak, Yunus Yükseltan ve Ali Nedirli oluşturdu.

Zirve TV haber programında daha çok öğrencilerin hazırladığı haberleri yayınlayacaklarını belirten Zirve Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, TV ve Sinema Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Javanshir Gadimov, “Öğrenciler iş hayatına atılmadan önce medya alanında pratik yapabilecekleri çok geniş imkanlar ve uygulama alanlarına sahibiz. Başta Zirve TV, Zirve Radyo ve Zirve Haber Ajansı öğrencilerin mesleği öğrenmesine önemli katkı sunuyor. Bundan dolayı haber ajansımızda ürettiğimiz haberleri bundan sonra Zirve TV’de haftalık haber programlarında değerlendirmeyi düşünüyoruz.” dedi.

Zirve Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, TV ve Sinema Bölümü Öğretim Görevlisi Nazmi Işıklı ise üniversite bünyesinde internet üzerinden yayın yapan Zirve TV’nin geniş imkanlara sahip olduğunu söyledi. Işıklı, “Teknik alt yapısı, stüdyo ve rejisi ile tam donanımlı bir televizyona sahibiz. Öğrenciler ister program çekimleri, isterse de deneme çekimleri ile mezun olmadan önce televizyonculuğu görerek ve uygulayarak öğreniyor.” ifadelerini kullandı.

11953148_10205867545661820_7958420241421238035_n

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s